Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy. Kompleks składa się z dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. Główna hala to przede wszystkim ogromna arena. Trzy poziomy widowni, miejsca siedzące lub stojące na płycie, możliwość dowolnej konfiguracji widowni to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali. Wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne, a także dobre warunki akustyczne obiektu przekonały już wielu planujących wydarzenia. Będąc w Krakowie, trudno nie zauważyć tego obiektu. Uwagę zwraca ekran LED na elewacji, opasający zewnętrzną konstrukcję głównej hali na długości ponad pół kilometra.

Wielofunkcyjny charakter Tauron Areny Kraków umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Wśród nich są: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne.

Zalety Tauron Areny Kraków to nie tylko jej lokalizacja, rozmiar i wielofunkcyjność, ale również jej bogate możliwości techniczne. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z najbardziej zaawansowanych systemów scenicznych i multimedialnych podczas odbywających się tu imprez. Taki obiekt z pewnością spełni oczekiwania organizatorów różnorodnych wydarzeń, jak i zadowoli samych widzów. Tauron Arena Kraków kontrolowana jest przez nowoczesne systemy zarządzania. To one odpowiadają m.in. za komfort uczestników wydarzeń poprzez utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności wewnątrz hali. Przez większą część roku w hali może działać stałe lodowisko.

Arena Główna
Powierzchnia obiektu     61 434 m2
Max. powierzchnia płyty areny     4 546 m2
Ilość miejsc na trybunach     15 000
Ilość miejsc siedzących na płycie     3 500
Ilość miejsc stojących na płycie     9 300
Maksymalna pojemność hali     22 800
Przeciętna pojemność – koncert/sport     18 000/15 000

Mała Hala
Powierzchnia płyty     1 748 m2
Wysokość wewnątrz     11 m
Ilość miejsc na trybunach     304

Ilość miejsc (w części naziemnej i podziemnej)     1 370

krakow-arena-budowa-1 krakow-arena-budowa-2 krakow-arena-budowa-3 krakow-arena-budowa-4 krakow-arena-budowa-5 krakow-arena-budowa-6 krakow-arena-budowa-7 krakow-arena-budowa-8 krakow-arena-budowa-9 krakow-arena-budowa-10 krakow-arena-budowa-11 krakow-arena-budowa-12 krakow-arena-budowa-13 krakow-arena-budowa-14 krakow-arena-budowa-15 krakow-arena-budowa-16 krakow-arena-budowa-17 krakow-arena-budowa-18 krakow-arena-budowa-19